Регистрация на фирма
- само за 2 дни на супер цена
- избираш: онлайн или на място
- бързо и лесно в София и страната
- консултация с Радослав Занков
Хонорарът ни за регистрация на фирма е 180 лева.
Отделно се дължат 55 лева държавна такса и 6 лева нотариална такса.
Ето и пълен списък със задължителните документи, които следва да бъдат изготвени при регистрация на фирма ЕООД/ООД:
Процесът по регистрация на фирма в София предлага удобство за нашите клиенти от столицата да избират между двата начина, по които предлагаме услугата. Всеки, който желае е добре дошъл да заповяда в нашия офис на ул. Христо Белчев № 4, за да получи полагащата се към услугата безплатна консултацията.
На място изготвяме документите за регистрация на фирмата и ги предоставяме на клиента за откриване на набирателна сметка и нотариална заверка.
Клиентите ни от София, както и всички останали, могат да се възползват и от онлайн услугата ни. Изготвяме документите и ги пращаме по имейл. Нотариалната заверка и откриването на банковата сметка се случва физически. След като всичко е готово, може да ни изпратите документите сканирани по имейл.
Цената за регистрация на фирма в София и за регистрация на фирма в цялата страна е една и съща независимо кой вариант ще изберете.
Какво е ЕООД?
Еднолично дружество с ограничена отговорност е това дружество, в което целият уставен капитал принадлежи само на едно лице.
ЕООД е разновидност на обикновеното ООД. Макар че ЕООД е съставено само от един „съдружник“, той се смята за член на дружеството, с което влиза в правоотношение. Затова не бива дружеството да се отъждествява с едноличния собственик на капитала, защото той има ограничена отговорност, което означава, че не отговаря за делата на дружеството със собственото си имущество като физическо лице.
Именно това е причината повече хора да предпочетат регистрация на ЕООД пред това да развиват бизнес като еднолични търговци.
ЕООД има същите органи като обикновеното ООД с основната разлика, че едноличният собственик на капитала играе ролята на общо събрание на дружеството.
Поради тази причина няма свикване на общо събрание, въпроси на кворум и мнозинство, на компетентност и на оспорване на приетите решения. Едноличният собственик взима всички решения сам, като се съобразява с правните изисквания за сигурност, а именно решенията му да се вписват в Tърговския регистър. За да произведат действие, решенията му се описват задължително в протокол.
Кой може да регистрира ЕООД?
Регистрация на фирма ЕООД може да направи както всяко дееспособно лице (18 г.), така и друго търговско дружество или организация с нестопанска цел.
Освен българи и български организации, регистрация на ЕООД може да предприемат и чужди граждани и дружества.
Как ще регистрираме Вашето ЕООД?
Услугата по регистрация на ЕООД е изцяло завършена.
Profirms изготвя всички необходими документи, при необходимост консултира клиента и подава документите за регистрация на фирмата в Търговския регистър.
От клиента се изискват три прости неща – да открие набирателна сметка за капитала на фирмата, да плати държавната такса (55 лева), както и да завери нотариално един от документите (6 лева). Всичко това става с нашето пълно съдействие.
Регистрацията на ЕООД отнема до 2 работни дни.
Какво е ООД?
Зад абревиатурата ООД стоят думите „дружество с ограничена отговорност“. Това е капиталово търговско дружество, което се състои от съдружници, които могат да бъдат както физически, така и юридически лица.
Капиталово е, защото винаги има капитал, който трябва да бъде внесен от съдружниците. От тук идва и терминът „ограничена отговорност“. Това не означава, че дружеството е ограничено отговорно за задълженията си, а че неговите собственици са ограничено отговорни до размера на вноските си в капитала на дружеството.
В България, минималният капитал, който може да има едно ООД, е 2 лева. Дружество с такъв капитал обаче не може да бъде регистрирано от повече от две лица, защото има изискване, според което всеки дружествен дял не може да бъде по-малък от 1 лев.
Законът казва, че регистрация на фирма ООД може да бъде предприета от едно или повече лица, които отговарят за задълженията на дружеството с вноската си в капитала. Решенията се взимат след свикване на общо събрание на ООД-то.
Това определение е юридически неточно. Това е така, защото няма как съдружниците да отговарят за задълженията на дружеството, било то и с вноските си в капитала. За задълженията си отговаря единствено и само самото дружество с ограничена отговорност. От своя страна съдружниците имат задължение към дружеството именно за вноските, а не към кредиторите на юридическото лице.
Казано просто, ако ООД се сдобие със задължения, то неговите учредители са напълно неприкосновени по отношение на тях и кредиторите биха могли да насочат принудително изпълнение само към имуществото на фирмата. В това се корени и вече споменатият термин „ограничена отговорност“.
Всяко ООД се състои от съдружници и поне един управител. Няма изискване съдружниците да са и управители, както няма и изискване управителят да е съдружник в дружеството.
В обобщение – ООД е юридическо лице, което отговаря самостоятелно за задълженията си със собственото си имущество. Съдружниците не отговарят за неговите задължения, както и дружеството не отговаря за техните.
Изисквания за откриване на ООД
В регистрация на ООД може да участва всяко дееспособно физическо лице (18 г.), както и юридически лица и други видове организации.
ООД може да регистрират и чуждестранни физически лица и организации.
Как ще основем Вашето ООД?
Услугата по регистрация на ООД е цялостна. Profirms изготвя всички необходими документи и ги подава в Агенция по вписванията.
От клиента се изисква да избере как желае да получи услугата – по електронен път или на място в нашия офис.